Sponzorime & Donacione - Z Mobile

Sponzorime & Donacione

Apliko për donacion Apliko për sponzorizim

KB Prishtina bëhet Z Mobile Prishtina

Kompania vendore e telefonisë mobile, Z Mobile, ka kënaqësinë dhe nderin që nga 6 shtatori 2018, të jetë sponsor i Klubit Basketbollistik Prishtina. Bazuar në marrëveshjen e arritur mes dy palëve, klubi më i trofeshëm në basketbollin kosovar do të quhet KB Z Mobile Prishtina. &nbs...

Më Shumë

Z Mobile edhe këtë vit pjesë e DOKUFEST-it

Z Mobile do të jetë partner edhe këtë vit në ngjarjen më të madhe kulturore në vend, në DOKUFEST. Prej datës 03 – 11 Gusht, sikurse çdo vit tjetër Prizreni do të marr krejtësisht pamje tjetër. Shumë artist në një vend, nën shoqërinë e filmave të punuar me shumë dedikim dhe mbi të gji...

Më Shumë

Z Mobile, sponzor gjeneral në Sunny Hill Festival

Kompania vendore e telekomunikimit, Z Mobile, do të jetë një nga përkrahësit më të mëdhenj të Sunny Hill Festival, ngjarjes më të madhe kulturore në Kosovë dhe në rajon, që do të fillojë më 10 gusht në Prishtinë. Në edicionin e parë të këtij festivali - i cili ka evoluuar prej koncer...

Më Shumë

Z Mobile Streetball Kosova godet këtë të premtë

Turneu më i njohur në Kosovë i garave basketbollistike 3x3 Streetball Kosova do të elektrizojë sheshin e Prishtinës më 27 korrik. Këtë herë i mundësuar nga kompania vendore e telekomunikacionit Z Mobile. Kjo garë e miratuar edhe nga FIBA do të sjellë 12 ekipe nga Kosova dhe Evropa që...

Më Shumë

PriFilmFest merr mbështetjen e radhës nga Z Mobile

Prishtina International Film Festival (PriFest) si një nga ngjarjet më të mëdha kulturorë që zhvillohet në Kosovë, sivjet hap dyert për shikuesit nga data 13 korrik për të vazhduar me shfaqjen e filmave të huaj e vendor deri me datë 22 korrik. Festivalet si PriFest kanë nevojë për pë...

Më Shumë

Z Mobile sponsorizon për herë të parë Bunar Fest’14

Këtë vikend me 16 – 17 qershor ju pret Prizreni i bukur, me eventin më të veçantë të vitit. Festivali më unik në vend mbledh njerëz nga vendi dhe bota, duke i argëtuar pa fund. Kësaj rradhe Z Mobile  telefonia më e lirë në vend është sponsor i BunarFest’14.   Me datën 16 qershor,...

Më Shumë

Z Mobile dhuron banesën e 10 me radhë

Në prag të festës së Fitër Bajramit kompania Z Mobile ka bërë me banesë një familje në Ferizaj. Iniciativa e marrë nga themeluesi Blerim Devolli tashmë është shndërruar në traditë të kësaj kompanie që sivjet gëzoi familjen 4 anëtarëshe Bislimi. Kjo është banesa e dhjetë me radhë q...

Më Shumë

Z Mobile gjithnjë përkrah eventeve në të mirë të komunitetit, tani përkrah edhe TEDx Prishtina

Prishtina me datë 7 tetor do të jetë vendi ku njerëz të profileve të ndryshme do të flasin mbi përvojat e tyre jetësore në kuadër të eventit TEDx Prishtina. TEDx organizohet në vende të ndryshme të botës dhe të njëjtin organizim e përjeton edhe Prishtina qe disa vite. Këtë vit temë e...

Më Shumë

Z Mobile përkrahësi më i madh i artit, kulturës dhe sportit në Kosovë

Vera e sivjetme ishte përplotë me aktivitete kulturore e argëtuese, aktivitete këto që e bënë verën më të bukur e më kuptimplotë. Kishim disa festivale filmi, festivale muzikore, por edhe festival të birrës e të verës, e nuk mbetëm edhe pa turne futbolli. Z Mobile bëri një premtim kë...

Më Shumë

Z Mobile partner i Dokufest 2017

Në vazhdën e përkrahjes së ngjarjeve kulturore e argëtuese të kësaj vere, Z Mobile ka konfirmuar mbështetjen e Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar – Dokufest, si partner i kësaj ngjarje të rëndësishme kulturore në vend. Edicioni i sivjetmë i Dokufest fillon m...

Më Shumë